PLACKY - BUTTONY od 50 Kč - cena za dva kusy s potiskem na vaše přání

Technologie


Sublimační potisk:

Sublimace ( fotopotisk )  je nejmodernější technologie, určená k potisku reklamních a dárkových předmětů ve fotografické kvalitě výsledku.  Pro potisk jsou určeny různé druhy materiálů s upraveným polyesterovým povrchem (textil, kov, plast, keramika) - podklad pro potisk musí být tedy bílý a s touto úpravou. Podstatou technologie je tisk sublimačními inkousty v tiskárnách na speciální přenosový papír a následný přenos výtisku prostřednictvím termotransferového lisu na předmět. Jedná se především o vlaječky, bílá fototrička, šňůrky na mobil, hrníčky, puzzle, podložky pod myš, nášivky, nažehlovačky, atd. Předměty jsou odolné proti otěru, protože potisk není pouze na povrchu, ale je přenesen sublimací do hloubky materiálu - potisk se nesmývá, nejedná se o žádné potisklé fólie. Velikost tohoto potisku max. do formátu A4. U textilních nažehlovaček, které nabízíme také na našem e-shopu tento formát nedoporučujeme.

U této technologie nutno počítat s mírnými odchylkami (nádechem) v barvách ve výsledném potisku na daném předmětu. Stává se tak při přenášení motivu teplem, popřípadě i nekvalitně zaslanou předlohou. Nastavení monitoru v domácnostech je velmi individální a často se liší od skutečných barev. To co nevidíte na monitoru (různé nádechy, odchylky barev a pozadí) může naše tiskárna vytisknout, nebo i obráceně: co vidí naše tiskárna, nemusí vytisknout.

Ukázka - detail sublimačního tisku na fototričku Fóliový potisk:

Jednobarevný potisk vyhotovený zažehlovacími barevnými PU fóliemi. Tyto plotterové fólie jsou velmi kvalitní, tenké a výborně krycí flexfólie na bázi polyuretanu s tavným lepidlem. Nabízí matný, bezodrazový povrch, který je měkký na omak navíc neobsahuje pvc, změkčovadla ani těžké kovy (certifikát Öko-Tex Standard 100). Motivy (grafiku) vyřežeme, následně separujeme a pomocí termotransfér lisu aplikujeme na textil. Lze potisknout jednobarevná loga, nápisy,  grafické jednobarevné motivy tvořené ve vektorech (křivkách), siluety. U této technologie není možný soutisk barev, je možné pouze nápisy a motivy různě barevně kombinovat, dovoluje - li to samotný motiv. Velikost potisku cca od 10 cm do 22-24 cm šířky. Rozhoduje také složitost daného motivu. Vhodné materiály pro tento potisk jsou textilní materiály z 90 až 100 %  bavlny jako jsou např: bavlněná trička, mikiny, pracovní oděvy (montérky), kšiltovky, polokošile, atd. Materiál by neměl obsahovat žádná syntetická vlákna, textura materiálu by měla být hladká a nenatahující se elastický, strečový materiál. Z těchto fólií vyhotovujeme i fóliové nažehlovačky, kterými si v domácích podmínkách vyrobíte například pěkné tričko.
 
Ukázka ( detail ) potisku PU nažehlovací fólií na bavlněném tričku.


 Gravírování laserem:

Laserové gravírování  je kvalitní, velmi přesná technologie určená pro jakékoliv reklamní předměty. Jde o unikátní technologii, která je v dnešní době nejúčinnější a nejdokonalejší z hlediska přesnosti a trvanlivosti. Popis vytvořený gravírovacím laserem je skoro nezničitelný a trvalý. Ať už je to kůže, imitace kovů, guma, kovy, sklo, plast, nebo také papír a dřevo. Gravírovacím laserem dokážeme poznačit širokou škálu materiálů. Svou oblíbenost mezi zákazníky rychle našla gravírováním vytvořená fotografie obličeje vrytá do kamene, skla nebo dřeva. Je to vhodný dárek například pro vaše blízké k narozeninám. Uplatnění najde i ve speciálních technikách např: výroba štočků, klišé pro tampontisk a samozřejmě i razítka.
 
Detail gravírování laserem do překližkyPískování:  jde o trvalé, běžným používáním neodstranitelné značení různých tvrdých materiálů, kde se odpískuje jeho vrchní vrstva, která je poté matná. Jedná se především o materiály jako je sklo, nerez plech a některé plasty. Velmi efektní oproti laseru je u této technologie možnost tzv. matování, kdy část, nebo celý předmět je opískován a požadovaný motiv zůstává lesklý. Dekorační pískování je oblíbené na sklenicích, půllitrech, na nerezových placatkách apod. V naší nabídce najdete především dárkové, nebo svatební sklenice, půllitry, šálky na kávu a jiné.

Pískování svatebních sklenic Logotisk  pískování a dekorování skla LogotiskVýroba samolepek, polepů: 

Plotterem řezané samolepky, reklamní polepy aut, výloh, vývěsních štítů z kvalitních fólií v jednotných barvách. Výroba z vašich motivů jako jsou: jednobarevné siluety, jednobarevná loga a nápisy ve vektorové grafice v křivkách. Samolepky dodáváme s přenosovou fólií pro snadnou aplikaci. U tzv. sendvičových samolepek, přenosové fólie nejsou potřeba.
 
samolepky řezané - Logotisk       řezaná samolepka - Logotisk
 Ukázka řezané samolepky bez podkladu       Ukázka samolepky řezané tzv.sendvičové, výřez ze tří barev fólie.
                                                              Pro výrobu těchto samolepek doporučujeme jednoduchou grafiku.

Ke každému potisklému výrobku od nás, obdržíte tištěný návod na údržbu. Týká se převážně triček, hrníčků a jiných textilních výrobků. Pro případ, že by se Vám zatoulal, je tu pro Vás nachystáno pár rad, jak daný předmět ošetřovat.

Hrníčky:

Bílé keramické hrníčky je možné umývat i v myčce na nádobí. Doporučujeme ovšem pro delší životnost, zachování barev a odstínů ruční mytí bez agresivních, chemických, čistících prostředků. Hrníček taktéž nedoporučujeme používat v mikrovlnných troubách a zahřívat nad 100 °.  Platí tedy i pro mytí v myčce nad 100 °C a parní tlakové myčky.  Metalické, nerezové termohrnky a plechové hrníčky nedoporučujeme umývat v myčkách, a nezahřívat v mikrovlnných troubách !

Dále při mytí všech hrníčků nepoužívejte drsné hadříky, houbičky a drátěnky. Vnější glazura hrníčku by se mohla lehce poškrabat a znehodnotit. Vnitřek hrníčku lze vyčistit bez problémů jarem, tekutým pískem.

 

Bavlněná trička, polokošile a mikiny s fóliovým potiskem alébrž PU fólie

Praní:  "Prosím vás, a co to vydrží?" Je vaše nejčastější otázka. Přejete -li si, aby  vám potisk vydržel co nejdéle, a vy si to opravdu přejete, dodržujte tedy přesně námi stanovené teploty praní (do 40 °C ). Pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo, ikdyž je tričko třeba bílé i tak, nepoužívat.) Textil perte v jemném prášku, který je určený výhradně na barevné prádlo (například tekutý prací prostředek). Omezte používání změkčovadel (což jsou i aviváže, sodu, tekuté prášky určený na jiný druh tkanin než je bavlna, apod.), protože přehršel této voňavé chemikálie , jen proto aby to vonělo po konvalinkách, je bohužel pro tento potisk nevhodný. Textil perte naruby, a také doporučujeme pro zachování potisku "aby to vydrželo" praní v rukou a motivy na textilu zbytečně nedrhnout. Při ždímání nekroutit, postačí jen lehce vymačkat vodu. Také musíme zmínit, že takto potisklý textil se nemá rád se sušičkou prádla, a tak ho nechte pověšené na šňůře pěkně okapat a uschnout a vyvonět třeba venkovním vánkem. Nedávejte schnout na tepelné zdroje !

Žehleni: Tady prosíme nastavte žehličku na stupeň teploty uvedené na etiketě textilu. Většinou ji výrobce našívá zevnitř. Nežehlete textil přímo přes potisk - motivy! Jestliže je žehlení skutečně nutné v těchto místech, protože jste textil i přes naše doporučení moc kroutili v rukou, nebo jste nastavili otáčky v pračce na rychlost triskáče,  žehlete, ale předtím si překryjte motiv pečícím papírem, vypněte si páru a krátce přežehlete. Žehlička nesmí přijít do přímého kontaktu s těmito fóliemi. Zabráníte tak poškození potisku a z otázky "co to vydrží" se stane zničené.

Tímto způsobem ošetřujte i váš textil, kterým jste si doma vytvořili například tričko z našich fóliových nažehlovaček.

 

Čepice ( kšiltovky )  s fóliovým potiskem

Praní: V případě, že je opravdu nutné čepici prát: doporučujeme pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (opět Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo atd.). Používejte jemné prací prášky určené výhradně na barevné prádlo a omezte používání změkčovadel (aviváž, apod tak jako u bavlněných triček viz. návod výše.). Textil perte na 30 °C . Doporučujeme prát pouze v rukou (ano, do pračky čepice neházejte, pěkně se vám tam požmoulá a nebude držet svůj tvar), určitě motiv na čepici nedrhněte například rejžákem, nebo kartáčkem na zuby či jinou kefou a nechte volně uschnout. Dále nepoužívejte již zmíněnoun sušičku a nedávat schnout na tepelné zdroje.

Žehlení: samozřejmě nežehlit !

 

Trička funkční, fototrička, povlaky (polštáře) a jiný textil se sublimačním potiskem ( tzv. fotopotisk )

Praní: Tento druh potisku je trvalý. Barvy se přenášejí do těchto textiílí pomocí thermotransférového lisu při vysoké teplotě přímo do vláken materiálu. Vyzmizíkovat ho můžete jednoduše savem, nebo jiným bělícím a čistícím prostředkem. My ale pevně věříme, že si přejete zachovat syté barvy co nejdéle, tak proto vám doporučujeme pro zachování kvality takto potisklého textilu, nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, a prášky určené na bílé prádlo). Perte v jemném pracím prášku určený na barevné prádlo i když je textil bílý !. Textil perte naruby v pračce i v rukou max. na 40 °C. Tento potisklý textil již snese třeba konvalinkovou aviváž, nebojte se tedy přidat k praní. Určitě ale nedávejte sušit do sušičky na prádlo, nepokládejte a nenechte schnout na tepelných zdrojích a nechte volně uschnout na šňůře na prádlo.

Žehleni: U těchto textílií coš bývá především 100% polyester, nebo směsy polyesteru, není moc nutno žehlení. Ovšem, pokud je to nutné - žehlete naruby. Žehličku nastavte na nižší stupeň teploty, páru nepoužívat. Potisklé plochy (motivy) nežehlete. Těmto místům se snažte vyhnout, mohli byste si tak motiv otisknout z druhé strany trička. A to by bylo nepříjemné.

Dodržujte tedy naše návody na užívání a údržbu předmětů od nás. Vady, které vznikly nešetrným zacházením a nedodržením všech postupů pro údržbu (praní, žehlení atd.),  nebudou moci být uznány jako vady, na které se vztahuje záruka !

 
 

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).