Údržba potisklých předmětů


Ke každému potisklému výrobku od nás, obdržíte tištěný návod na údržbu. Týká se převážně triček, hrníčků a jiných textilních výrobků. Pro případ, že by se Vám zatoulal, je tu pro Vás nachystáno pár rad jak daný předmět ošetřovat.

Hrníčky:

Bílé keramické hrníčky je možné umývat i v myčce na nádobí. Doporučujeme ovšem pro delší životnost, zachování barev a odstínů ruční mytí bez agresivních, chemických, čistících prostředků. Hrníček taktéž nedoporučujeme používat v mikrovlnných troubách a zahřívat nad 100 st. Celsia. Platí tedy i pro mytí v myčce nad 100 st. Celsia a parní tlakové myčky.  Metalické, nerezové termohrnky a plechové hrníčky nedoporučujeme umývat v myčkách, a nezahřívat v mikrovlnných troubách !

Dále při mytí všech hrníčků nepoužívejte drsné hadříky, houbičky a drátěnky. Vnější glazura hrníčku by se mohla lehce poškrabat a znehodnotit. Vnitřek hrníčku lze vyčistit bez problémů jarem, tekutým pískem.

 

Bavlněná trička, polokošile a mikiny s fóliovým potiskem alébrž PU fólie

Praní: Prosím vás, a co to vydrží? Je vaše častá otázka. Přejete -li si, aby  vám potisk vydržel co nejdéle, a vy si to opravdu přejete, dodržujte tedy přesně námi stanovené teploty praní (do 40 st. Celsia). Pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo, ikdyž je tričko třeba bílé i tak, nepoužívat.) Textil perte v jemném prášku, který je určený výhradně na barevné prádlo (například tekutý prací prostředek). Omezte používání změkčovadel (což jsou i aviváže, sodu, tekuté prášky určený na jiný druh tkanin než je bavlna, apod.), protože přehršel této voňavé chemikálie , jen proto aby to vonělo po konvalinkách, je bohužel pro tento potisk nevhodný. Textil perte naruby, a také doporučujeme pro zachování potisku "aby to vydrželo" praní v rukou a motivy na textilu zbytečně nedrhnout. Při ždímání nekroutit, postačí jen lehce vymačkat vodu. Také musíme zmínit, že takto potisklý textil se nemá rád se sušičkou prádla, a tak ho nechte pověšené na šňůře pěkně okapat a uschnout a vyvonět třeba venkovním vánkem. Nedávejte schnout na tepelné zdroje !

Žehleni: Tady prosíme nastavte žehličku na stupeň teploty uvedené na etiketě textilu. Většinou ji výrobce našívá zevnitř. Nežehlete textil přímo přes motivy! Jestliže je žehlení skutečně nutné v těchto místech, protože jste textil i přes naše doporučení moc kroutili v rukou, nebo jste nastavili otáčky v pračce na rychlost triskáče, a nebo jen hodili do koše na prádlo a je pěkně zmuchlané, pak ano, žehlete, ale předtím si překryjte motiv pečícím papírem, vypněte si páru a krátce přežehlete. Žehlička nesmí přijít do přímého kontaktu s těmito fóliemi. Zabráníte tak poškození potisku a z otázky "co to vydrží" se stane zničené.

Tímto způsobem ošetřujte i váš textil, kterým jste si doma vytvořili například tričko z našich nažehlovaček.

 

Čepice ( kšiltovky )  s fóliovým potiskem

Praní: V případě, že je opravdu nutné čepici prát: doporučujeme pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (opět Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo atd.). Používejte jemné prací prášky určené výhradně na barevné prádlo a omezte používání změkčovadel (aviváž, apod tak jako u bavlněných triček viz. návod výše.). Textil perte na 30 st. Celsia. Doporučujeme prát pouze v rukou (ano, do pračky čepice neházejte, pěkně se vám tam požmoulá a nebude držet svůj tvar), určitě motiv na čepici nedrhněte například rejžákem, nebo kartáčkem na zuby či jinou kefou a nechte volně uschnout. Dále nepoužívejte již zmíněnoun sušičku a nedávat schnout na tepelné zdroje.

Žehlení: samozřejmě nežehlit !

 

Trička funkční, fototrička, povlaky (polštáře) a jiný textil se sublimačním potiskem ( tzv. fotopotisk )

Praní: Tento druh potisku je trvalý. Barvy se přenášejí do těchto textiílí pomocí thermotransférového lisu při vysoké teplotě přímo do vláken materiálu. Vyzmizíkovat ho můžete jednoduše savem, nebo jiným bělícím a čistícím prostředkem. My ale pevně věříme, že si přejete zachovat syté barvy co nejdéle, tak proto vám doporučujeme pro zachování kvality takto potisklého textilu, nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, a prášky určené na bílé prádlo). Perte v jemném pracím prášku určený na barevné prádlo i když je textil bílý !. Textil perte naruby v pračce i v rukou na 40 st. Celsia. Tento potisklý textil již snese třeba konvalinkovou aviváž, nebojte se tedy přidat k praní. Určitě ale nedávejte sušit do sušičky na prádlo, nepokládejte schnout na tepelné zdroje a nechte volně uschnout na šňůře na prádlo.

Žehleni: U těchto textílií coš bývá především 100% polyester, nebo směsy polyesteru, není moc nutno žehlení. Ovšem, pokud je to nutné - žehlete naruby. Žehličku nastavte na nižší stupeň teploty. Potisklé plochy (motivy) nežehlete. Těmto místům se snažte vyhnout, mohli byste si tak motiv otisknout z druhé strany trička. A to by bylo nepříjemné.

Dodržujte tedy naše návody na užívání a údržbu předmětů od nás. Vady, které vznikly nešetrným zacházením a nedodržením všech postupů pro údržbu (praní, žehlení atd.),  nebudou moci být uznány jako vady, na které se vztahuje záruka !

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).