kategorie
výrobci

Údržba potisklých předmětů


Ke každému potisklému výrobku od nás, obdržíte tištěný návod na údržbu. Týká se převážně triček, hrníčků a jiných textilních výrobků. Pro případ, že by se Vám zatoulal, je tu pro Vás nachystáno pár rad jak daný předmět ošetřovat.

Hrníčky:

Bílé keramické hrníčky je možné umývat i v myčce na nádobí. Doporučujeme ovšem pro delší životnost, zachování barev a odstínů ruční mytí bez agresivních, chemických, čistících prostředků. Hrníček taktéž nedoporučujeme používat v mikrovlnných troubách a zahřívat nad 100 st. Celsia. Platí tedy i pro mytí v myčce nad 100 st. Celsia a parní tlakové myčky.  Metalické, nerezové termohrnky a plechové hrníčky nedoporučujeme umývat v myčkách, a nezahřívat v mikrovlnných troubách !

Dále při mytí všech hrníčků nepoužívejte drsné hadříky, houbičky a drátěnky. Vnější glazura hrníčku by se mohla lehce poškrabat a znehodnotit. Vnitřek hrníčku lze vyčistit bez problémů jarem, tekutým pískem.

 

Bavlněná trička, polokošile a mikiny s fóliovým potiskem

Praní: Přejete -li si, aby  vám potisk vydržel co nejdéle, dodržujte přesně námi stanovené teploty praní (do 40 st. Celsia). Pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, prášky na bílé prádlo, atd.) Textil perte v jemném prášku, který je určený výhradně na barevné prádlo a nepoužívejte změkčovadla (aviváže, tekuté prášky určené na jiný druh tkanin než je bavlna, apod.) Textil perte naruby, doporučujeme pro delší životnost tohoto potisku praní v rukou,  motivy na textilu nedrhnout. Dále nepoužívejte sušičku.

Žehleni: Nastavte žehličku na stupeň teploty uvedené na etiketě. Nežehlete textil přímo přes nažehlené motivy! Jestliže je žehlení skutečně nutné, překryjte motiv pečícím papírem a krátce přežehlete. Zabráníte tak poškození potisku.

Tímto způsobem ošetřujte i váš textil, kterým jste si doma vytvořili například tričko z našich nažehlovaček.

 

Čepice ( kšiltovky )  s fóliovým potiskem

Praní: Pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo atd.). Používejte jemné prací prášky určené výhradně na barevné prádlo a omezte používání změkčovadel (aviváž, apod.). Textil perte na 30 st. Celsia. Doporučujeme prát pouze v rukou, motiv na čepici nedrhněte a nechte volně uschnout. Dále nepoužívejte sušičku.

Žehlení: Nežehlit !

 

Trička funkční, fototrička, povlaky a jiný textil s fotopotiskem ( sublimační potisk )

Praní: Pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, a prášky určené na bílé prádlo). Perte v jemném pracím prášku určený na barevné prádlo.. Textil perte naruby v pračcei v rukou na 40 st. Celsia. Dále nepoužívejte sušičku.

Žehleni: Pokud je žehlení nutné - žehlete naruby. Žehličku nastavte na nižší stupeň teploty. Potisklé plochy (motivy) nežehlete. Těmto místům se snažte vyhnout.

 

Dodržujte naše návody na užívání a údržbu předmětů od nás. Vady, které vznikly nešetrným zacházením a nedodržením všech postupů pro údržbu (praní, žehlení atd.),  nebudou moci být uznány jako vady, na které se vztahuje záruka !

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).