Tipy-návody a údržba


Jak si nachystat motiv na potisk bavlněného barevného trička

Potisk z Vašich fotografií na trička

Potisk fotografií na hrníčky

Nažehlovačky jednobarevné PU fólie - videonávod

Nažehlovačky fotonávody

Co je to PU fólie a fóliový potisk. Navštivte sekci: naše technologie


Ke každému potisklému výrobku od nás, obdržíte tištěný návod na údržbu. Týká se převážně triček, hrníčků a jiných textilních výrobků. Pro případ, že by se Vám zatoulal, je tu pro Vás nachystáno pár rad, jak daný předmět ošetřovat.

Hrníčky:

Bílé keramické hrníčky je možné umývat i v myčce na nádobí. Doporučujeme ovšem pro delší životnost, zachování barev a odstínů ruční mytí bez agresivních, chemických, čistících prostředků. Hrníček taktéž nedoporučujeme používat v mikrovlnných troubách a zahřívat nad 100 °. Platí tedy i pro mytí v myčce nad 100 °C a parní tlakové myčky.  Metalické, nerezové termohrnky, plastové hrníčky, třpytivé a plechové nedoporučujeme umývat v myčkách, a nezahřívat v mikrovlnných troubách !

Dále při mytí všech hrníčků nepoužívejte drsné hadříky, houbičky a drátěnky. Vnější glazura hrníčku by se mohla lehce poškrabat a znehodnotit. Vnitřek hrníčku lze vyčistit bez problémů jarem, tekutým pískem. Plastové (polymerové hrníčky) doporučujeme také mýt jen v rukou. Pokud ale chcete vyzkoušet myčku,  pak počítejte s tím, že časem mohou barvy začít blednout. Parní a tlakové myčky nedoporučujeme na plastové hrníčky !

 

Bavlněná trička, polokošile a mikiny řezaná grafika s fóliovým potiskem PU fólie a digitální potisk

Praní:  Přejete -li si, aby  Vám potisk vydržel co nejdéle, dodržujte přesně námi stanovené teploty praní (do 40 °C ). Pro zachování kvality potisklého textilu pak nepoužívejte žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish), prášky určené na bílé prádlo, ikdyž je tričko třeba bílé i tak, nepoužívat ! Textil perte v jemném prášku, který je určený výhradně na barevné prádlo (například jemný tekutý prací prostředek). Omezte používání změkčovadel (což jsou i aviváže, sodu, tekuté prášky určený na jiný druh tkanin než je bavlna, apod.). Takovéto přípravky pro tento druh potisku nejsou vhodné ! Textil perte naruby a také doporučujeme pro zachování potisku praní v rukou a motivy na textilu zbytečně nedrhnout. Při ždímání nekroutit, postačí jen lehce vymačkat vodu. Pro praní v pračce pak nastavte ždímání na menší otáčky. Nepoužívat sušičku na přádlo ! Textil nechejte volně okapat a uschnout na šňůře. Nedávejte schnout na tepelné zdroje !

Žehleni: Nastavte žehličku na stupeň teploty uvedené na etiketě textilu. Většinou ji výrobce triček našívá zevnitř. Nežehlete textil přímo přes potisk - motivy! Je-li žehlení skutečně nutné, pak překryjte motiv pečícím papírem, vypněte páru a krátce přežehlete. Žehlička nesmí přijít do přímého kontaktu s potiskem. Zabráníte tak poškození potisku a z otázky "co to vydrží" se stane zničené.

Tímto způsobem ošetřujte i Váš textil, kterým jste si doma vytvořili například tričko z našich fóliových nažehlovaček.

 

Čepice (kšiltovky) potisk - řezaná grafika z PU fólií, nebo digitální potisk

Praní: V případě, že je opravdu nutné čepici prát: doporučujeme pro zachování kvality potisklého textilu nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (opět Savo, Wanish, prášky určené na bílé prádlo atd.). Používejte jemné prací prášky určené výhradně na barevné prádlo a omezte používání změkčovadel (aviváž, apod.,  tak jako u bavlněných triček viz. návod výše.). Perte do 40 °C . Doporučujeme prát pouze v rukou (ano, do pračky čepice neházejte, pěkně se Vám tam požmoulá a nebude držet svůj tvar), motiv na čepici nedrhněte kartáčem apod., a nechte volně uschnout. Dále nepoužívejte sušičku a nedávat schnout na tepelné zdroje !

Žehlení: samozřejmě nežehlit !

 

Trička funkční, materiál 100% polyester, foto povlaky (polštáře) a jiný textil se sublimačním potiskem

Praní: Tento druh potisku je trvalý. Barvy se přenášejí do těchto textiílí pomocí thermotransférového lisu při vysoké teplotě, přímo do vláken materiálu. Doporučujeme ovšem pro zachování kvality takto potisklého textilu: nepoužívat žádná chemická bělidla a agresivní čistící prostředky (Savo, Wanish, a prášky určené na bílé prádlo). Perte v jemném pracím prášku určený na barevné prádlo i když je textil bílý ! Textil perte naruby v pračce i v rukou max. na 40 °C. Nedávejte sušit do sušičky na prádlo, nepokládejte a nenechte schnout na tepelných zdrojích a nechte volně uschnout na šňůře na prádlo.

Žehleni: U těchto textílií, která je především 100% polyester, nebo směsy polyesteru, není moc nutné žehlení. Pokud je to nutné - žehlete naruby. Žehličku nastavte na nižší stupeň teploty, páru nepoužívat. Potisklé plochy (motivy) nežehlete. Těmto místům se snažte vyhnout, mohli byste si tak motiv otisknout z druhé strany. Například trička.

Dodržujte tedy naše návody na užívání a údržbu předmětů od nás. Vady, které vznikly nešetrným zacházením a nedodržením všech postupů pro údržbu (praní, žehlení, atd.),  nebudou moci být uznány jako vady, na které se vztahuje záruka !

 


Často kladené dotazy k výrobě na přání:

Mohu mít Vaše motivy na tričku vyhotoveny a umístěny jinak?

 • Ano můžete. Námi nabízené předměty nejsou finálními výrobky a vše se zpracovává až po přijetí platby na náš účet. Motivy na tričkách je tedy možné po dohodě emailem umístit jinam než nabízíme, popřípadě i změnit jejich velikost dle přání. Je ale potřeba se na této úpravě domluvit předem emailem, popřípadě napsat do poznámky v objednávce představu o zhotovení potisku.

Mohu mít na hrníčku také jiný motiv než nabízíte?

 • Na hrníčky nabízíme také na přání tyto úpravy. Je ale nutné, pokud máte specifické přání k potisku, dodat tyto fotografie pro grafické zpracování na náš email. Dále je možné dotisk z druhé strany hrníčku Vaší fotografií, textem apod. Tyto dotisky, grafické úpravy jsou opravdu k zakoupeným hrníčkům zdarma. Pokud si nevíte rady s úpravou, pište na email svá přání na potisku hrníčku.

Jaké fotografie požadujete a v jakém formátu je mám zaslat na váš email?

Zašlete mi náhled před tiskem hrníčku, nebo trička na email ?

 • Týká - li se hrníčků, tady  zasíláme orientační náhledy pouze v případě větších grafických úprav z  Vašich zaslaných fotografií ( ořez bez pozadí, více fotografií na hrníčku spolu s delším textem apod. ) Je- li Váš požadavek pouze na potisk fotografie bez dalších grafických a složitějších úprav, nezasíláme tyto náhledy před tiskem. U triček na přání zasíláme orientační náhledy vždy. Nezasíláme pouze náhledy, jde - li o menší dotisk třeba na rukáv jménem, nebo jde o potisk fotografie na tričko bez dalších grafických úprav. Přejete- li si i tak nějaký orientační náhled před výrobou, napište emailem a rádi zašleme. Náhledy ovšem také nezasíláme bez předešlé závazné objednávky.

Přál(a) bych si jinou barvu, nebo velikost trička, mikiny, dětské tričko než máte na výběr v e-shopu. Je to možné?

 • Samozřejmě je to možné a rádi pro Vás uděláme maximum, abychom Vám doobjednali i jiné velikosti, nebo barvy. Napište na e-mail své požadavky. Zašleme vzorník, popřípadě se Vám co nejdříve informujeme o dostupnosti u dodavatelů a bude - li to možné, tak na přání doobjednáme.

Přál(a) bych si na hrníček zlatý potisk a potisk vnitřku hrníčku.

 • Naše technologie ( sublimace ) neumožňuje tisk zlatou barvou, stříbrnou, ani bílou. Tak jako nelze tisk vnitřku hrníčku.

Jde zhotovit potisk na mnou dodané hrníčky, puzzle, polštáře, mikiny nebo trička ?

 • Hrníčky a ostatní předměty určené pro sublimační tisk nelze dodat své. Veškeré předměty se sublimačním tiskem které nabízíme, mají speciálně upravené povrchy pro potisk a je tedy potřeba vybrat tyto produkty z naší nabídky. Trička a ostatní textil, zde je nutná předtisková příprava a odzkoušení Vašeho textilu a proto se raději předem informujte o možnostech potisku u nás.

Prosím Vás, a co ten potisk vydrží?

 • Vydrží tak dlouho, dle toho, jak se budete o potisklé předměty starat. Z dalších faktorů můžeme zmínit třeba i to, jak často textil nosíte, jak často a jak jej perete. Návody na údržbu zasíláme vždy s objenávkou a na našem eshopu tyto užitečné rady najdete také a to v sekci zde:.

Odeslal(a) jsem platbu na Váš účet a nepřišla mi žádná zpráva, že jste platbu obdrželi v pořádku.

 • Tyto informace vidí pouze zákazníci, kteří u nás mají registraci, nebo si objednali výrobu předmětů přes náš e-shop.  Pokud Vás tedy zajímá zda jsme Vaši platbu v pořádku obdrželi, informujte se emailem, nebo telefonicky. Vždy uveďte číslo objednávky. Je také třeba kontrolovat složky hromadné a spam ve Vaší emailové schránce.

Udělal(a) jsem objednávku, ale číslo účtu mi na email nedošlo, pouze rekapitulace objednávky.

 • V automatické zprávě po odeslání Vaší objednávky opravdu číslo účtu nehledejte. Číslo účtu odesíláme osobní emailovou zprávou v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hodin. Ke každé zakázce a s přáním na výrobu předmětů přistupujeme individuálně, motivy a fotografie na potisk před tiskem schvalujeme, apod.,

Nedošlo mi číslo účtu ani po dvou dnech od objednání zakázky.

 • Učiníte - li objednávku během víkendu, číslo účtu zašleme až v pondělí. Na všechny emaily během pracovního týdne odpovídáme vždy, jak bylo uvedeno výše, tedy od 8:00 do 15:00 hodin. Také překontrolujte spamový koš a složku hromadné, může se objevit zpráva i tam. A pokud Vám zpráva nedojde ani do dvou prac. dnů - kontaktujte se emailem, nebo telefonicky.

Mohu vrátit zboží bez udání důvodů do 14 dní ?

 • Při výrobě na zakázku není možnost vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodů viz: reklamační řád. Při výrobě potisku na tričko, mikinu, nebo polokošili se prosím přeměřte a zjistěte v tabulce velikostí Vaši odpovídající velikost. Konkrétní tabulka velikostí je vždy u popisu jednotlivých produktů zobrazena. Chybí - li Vám ještě nějaké další údaje o produktu, určitě pište a dotazujte se emailem předem před výrobou.

Proč nemohu zaplatit až při převzetí na dobírku?

 • V tomto eshopu objednáváte zakázkovou výrobu. Nabízené produkty nejsou finálními výrobky a vyrábí se až po uhrazené zakázce a domluvě na úpravě v motivu, nebo dalších dotisků na přání ! U triček a jiného textillu, máte možnost výběru barvy fólií k potisku, umístit motivy jinam než nabízíme. Dále je také možnost potisku na přání (rukávy, záda), pak i jiné dotisky i změna motivu, nebo texty na hrníčky. Také výběr barev a velikostí samolepek, možnost změnit rozměr v potisku na přání, apod. Takto upravené a vyhotovené předměty pro konkrétního zákazníka, které jsou nevyzvednuty dobírkou a k nám vráceny zpět, jsou pro nás dále neprodejné a znehodnocené.

Bylo by možné zaslat zboží i jiným dopravcem, abych měl(a) zboží co nejdříve doma ?

 • Zásilky odesíláme pouze přes Českou poštu a Zásilkovnu. Pokud na balíček spěcháte, můžeme se domluvit na zaslání balíku EXPERS (tzv. EMS poštou), kdy je cena za tuto dopravu 150 Kč. Tady pošta garantuje doručení do druhého prac. dne od odeslání. Podotýkáme ale, že se tímto urychlí pouze samotná doprava - nikoliv výroba předmětů, kdy požadujeme od přijetí platby na účet u menší zakázek cca 3 pracovní dny na výrobu a až poté odesíláme. Více k výrobě na stránce ,,doprava a platba,,

 

Pro další dotazy, připomínky, nebo návrhy se neváhejte informovat telefonicky, emailem, nebo přes kontaktní formulář níže. Rádi všem odpovíme, popřípadě poradíme s výrobou potisku na přání.

Na naši spolupráci se těší wink 

Marta Janzová  - Logotisk.cz


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

POTVRZUJI VŠE
PODROBNÉ NASTAVENÍ
NESOUHLASÍM